Enerji

ALT KATEGORİLER

Plakalı Eşanjör, Aralarında sıcaklık farkı bulunan iki farklı akışkan arasında ısı transferi yapma prensibine göre çalışan cihazlardır.

EŞANJÖR SERVİS

MIT plakalı eşanjörlerini imal etmenin yanı sıra bütün marka ve model Eşanjörler için servis hizmeti de sağlamaktadır.

Profesyonel Servis Hizmetinin içeriği ihtiyaca göre belirlenip uygulanarak sisteminizin ilk günkü performansına ulaşması sağlanır.

LEHİMLİ EŞANJÖRLER

MIT Lehimli Isı Eşanjörleri, soğutma ünitelerinde evaporatör, konderser olarak, ısıtma uygulamalarında ani ısıtıcı olarak ve spesifik uygulamalarda kullanılır.

Jeotermal Isıtma Sistemleri:

Jeotermal Kaynaklar bakımından zengin olan Türkiye, son enerji krizlerinden sonra bu konudaki yatırımlarına hız vermiştir. Gerek konut ısıtmalarında, gerek kullanım suyu üretiminde kullanılan MIT Plakalı Eşanjörler, sektörde başarısını kanıtlamış ve bu konuda en çok tercih edilen markalar arasına girmiştir.Isı Enerjisi Geri Kazanım Sistemleri:

Enerjinin gün geçtikçe daha da pahalı olduğu günümüz şartlarında artık ne sanayide nede bireysel kullanımlarda enerjinin boşa harcanmasına tahammül kalmamıştır. Sanayi kuruluşlarında enerjiye ayrılan bütçeler son yıllarda %20-%40 oranlarında artmış ve giderler kısmında ilk sıralara oturmuştur. Bütün bu hususlar dikkate alındığında Enerjinin Geri Kazanılması çok önemli bir hal almıştır. MIT Plakalı Eşanjörleri her sisteme uygun geniş plaka ve conta çeşitliliği ile Isı Enerjinizin boşa harcanmasını engeller.Elektrik Üretim Tesisleri:

Termik santraller elektriğin üretildiği yerler olmanın yanı sıra çok büyük kızgın su kaynaklarıdır. Bu sistemlerde ortaya çıkan kızgın suyun soğutulması için ekstra sistemler kurulup soğutmak için büyük paralar harcanmaktadır. İşte bu noktada MIT Plakalı Eşanjörler devreye girip bu sistemlerde suyun bedava soğutulmasını sağladığı gibi buradan alınan ısı enerjisi ile bir bölgenin tamamen ısıtılmasını sağlar.Güneş Enerjisi Sistemleri:

Alternatif enerji denilince ilk akla gelen güneş enerjisi sistemleridir. Kullanım sıcak suyu temininde ve konut ısıtmasında bedava enerji sağlayan bu sistemlerde ani su ısıtıcı olarak kullanılan MIT Plakalı Eşanjörleri sistemin daha verimli ve daha güvenli çalışmasını sağlayarak sistemin ömrünü uzatır.

İletişim Bilgileri

Isıtma-Soğutma Sanayi
DES San. Sitesi 117 Sk. C24 Blok
No:13 Dudullu / İSTANBUL
Tel.: +90 216 660 13 05
E-Posta: info@esanjor-tr.com

Plakalı Eşanjör Teknolojisi

"Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır. Bütün teknolojilerin sıradanlaştığı Plakalı Eşanjör pazarına hala yapılabilecek yeniliklerin olduğunu kanıtlayan Ekin Endüstriyel tasarım ekibi gün geçtikçe yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edecektir. ."