Plakalı Eşanjör Teknolojisi

ALT KATEGORİLER

Plakalı Eşanjör, Aralarında sıcaklık farkı bulunan iki farklı akışkan arasında ısı transferi yapma prensibine göre çalışan cihazlardır.

EŞANJÖR SERVİS

MIT plakalı eşanjörlerini imal etmenin yanı sıra bütün marka ve model Eşanjörler için servis hizmeti de sağlamaktadır.

Profesyonel Servis Hizmetinin içeriği ihtiyaca göre belirlenip uygulanarak sisteminizin ilk günkü performansına ulaşması sağlanır.

LEHİMLİ EŞANJÖRLER

MIT Lehimli Isı Eşanjörleri, soğutma ünitelerinde evaporatör, konderser olarak, ısıtma uygulamalarında ani ısıtıcı olarak ve spesifik uygulamalarda kullanılır.

Plakalı Eşanjör / Plakalı Eşanjör Teknolojisi


Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır. Bütün teknolojilerin sıradanlaştığı Plakalı Eşanjör pazarına hala yapılabilecek yeniliklerin olduğunu kanıtlayan Ekin Endüstriyel tasarım ekibi gün geçtikçe yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edecektir.Yeni 3 kanallı conta sistemi ile daha fazla performans;

3 lü Esnek Basma Kanalları: standart contalardaki düzlemsel basma yüzeyinin aksine simetrik üç farklı basma yüzeyi sayesinde kalıcı deformasyonun ana conta gövdesi üzerinde oluşmasının önüne geçilmektedir. Kanalcıkların üzerinde oluşan deformasyon, kanalcıkların elastikiyeti sayesinde kalıcılık oranı düşük deformasyon şeklinde oluşmaktadır. Bu sayede eşanjörler defalarca kez bakıma alınmasına rağmen contaların değiştirilmesine gerek kalmamaktadır.

İnce Kesitli Basma Yüzeyi: Plakalı eşanjörlerde, standart contalarda bir önceki plakaya basan yüzeyler kalın kesitlidir. İnce kesitli basma yüzeyi, contaların üst yüzeylerinin conta ana gövdesinden V şeklinde ayrılarak ön plakaya dar kesit ile basarak yüzeyde genişlemesine sebep olmakta ve bu sayede basınç dalgalanmalarında daha yüksek dayanım göstermesini sağlamaktadır.

Renkli Kulakçık: Bütün Plakalı Eşanjör contalarında malzemesini belirleyen renkler bulunmaktadır. Standart contalarda bu renkler imalat sonrasında conta yüzeyi boyanarak belirlenir. Uzun süre kullanılan bu contalarda akışkanın yıpratması ve dış hava koşulları sebebiyle bu boyalar silinmekte ve belli bir süre sonunda contanın malzemesinin belirlenmesi imkansız hale gelmektedir. MIT Eşanjör contalarında sabitleme kulakçıklarından birisi tamamen renkli malzemeden yapılmaktadır. Bu sayede conta ne kadar yıpranırsa yıpransın malzemesinin ne olduğu her zaman bilinmektedir.İletişim Bilgileri

Isıtma-Soğutma Sanayi
DES San. Sitesi 117 Sk. C24 Blok
No:13 Dudullu / İSTANBUL
Tel.: +90 216 660 13 05
E-Posta: info@esanjor-tr.com

Plakalı Eşanjör Teknolojisi

"Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır. Bütün teknolojilerin sıradanlaştığı Plakalı Eşanjör pazarına hala yapılabilecek yeniliklerin olduğunu kanıtlayan Ekin Endüstriyel tasarım ekibi gün geçtikçe yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edecektir. ."