Karıştırma

ALT KATEGORİLER

Plakalı Eşanjör, Aralarında sıcaklık farkı bulunan iki farklı akışkan arasında ısı transferi yapma prensibine göre çalışan cihazlardır.

EŞANJÖR SERVİS

MIT plakalı eşanjörlerini imal etmenin yanı sıra bütün marka ve model Eşanjörler için servis hizmeti de sağlamaktadır.

Profesyonel Servis Hizmetinin içeriği ihtiyaca göre belirlenip uygulanarak sisteminizin ilk günkü performansına ulaşması sağlanır.

LEHİMLİ EŞANJÖRLER

MIT Lehimli Isı Eşanjörleri, soğutma ünitelerinde evaporatör, konderser olarak, ısıtma uygulamalarında ani ısıtıcı olarak ve spesifik uygulamalarda kullanılır.

Servis Genel Bilgilendirme / Karıştırma

Plakalı Eşanjörlerde karşılaşılabilecek problemlerden bir diğeri ise, plakalı eşanjörün içinden geçen iki akışkanın birbirine karışmasıdır. Karıştırma problemi eşanjörde karşılaşılabilecek en büyük problemdir. Bir eşanjörde karıştırma probleminin tek sebebi plakaların delinmesidir. Aşırı korozif akışkanlar, plakaların işletme ömürlerini tamamlaması, buhar eşanjörlerinde koç darbesi gibi etmenler plakaların delinmesinin başlıca sebepleridir.

Karıştırma problemi contalarla ilgili değildir. Karıştırma problemi ancak sorun olan plakayı çıkartmak veya değiştirmek yoluyla çözülebilir. Sorun olan plaka gözle tespit edilebileceği gibi en doğru sonuç penetrasyon testi ile alınmaktadır. Penetrasyon testinde, genleşebilir iki farklı renkli penetrasyon boyası, plakaların iki farklı yüzüne sıkılır ve boyaların genleşmesi beklenir. Genleşen boyalar herhangi bir delik bulduklarında karşı tarafa geçerek karşıdaki farklı renkli boya olan kısmı kendi rengine boyar. Bu sayede de kaçak noktası bulunmuş olur.Karıştırma sebebiyle oluşabilecek problemler arasında:
- Yağ soğutma sistemlerinde yağa su karışması ve yağın özelliklerini bozması
- Deniz suyu eşanjörlerinde tatlı su kısmına deniz suyu karışarak tesisat elemanlarına zarar vermesi.
- Buhar tesisatı eşanjörlerinde buhar kazanına ekstra su yüklemesine bağlı olarak basıncın yükselmesi.
- Kullanım sıcak suyu eşanjörlerinde basınca bağlı olarak kazan suyunun kullanım suyuna karışması veya kullanım suyunun kazan suyuna karışarak kazan basıncını arttırması.

Ekin Endüstriyelin konusunda uzman servis ekibi, karıştırma sorunlarınızda geniş yedek parça stoğu sayesinde ister yerinde, ister Ekin Endüstriyelin tam donanımlı servis alanında müdahale ederek eşanjörünüzün ilk günkü performansına ve sorunsuzluğuna ulaşmasını sağlar.İletişim Bilgileri

Isıtma-Soğutma Sanayi
DES San. Sitesi 117 Sk. C24 Blok
No:13 Dudullu / İSTANBUL
Tel.: +90 216 660 13 05
E-Posta: info@esanjor-tr.com

Plakalı Eşanjör Teknolojisi

"Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır. Bütün teknolojilerin sıradanlaştığı Plakalı Eşanjör pazarına hala yapılabilecek yeniliklerin olduğunu kanıtlayan Ekin Endüstriyel tasarım ekibi gün geçtikçe yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edecektir. ."